Страхотен мач и голямо сбиване белязаха дербито във Франция

Монако и Лион направиха страхотен футболен мач, спечелен от гостите драматично с 2:3 в края. А след това изнесоха и сцени, които не са съвсем приемливи за игрището в този спорт. Около 20 футболисти на двата тима се сбиха на терена, разтървавани от охраната, от треньорските щабове и длъжностни лица.

Напрежението бе огромно – Монако трябваше да победи на всяка цена, за да остане в битката за титлата. Лион бе длъжен да спечели, за да има шансове да влезе в тройката и да играе в Шампионската лига.

Домакините поведоха с гол на Кевин Фоланд преди почивката, но попадения на Мемфис Депай и Марсело обърнаха развоя до 77-мата минута.

Висам бен Йедер вкара от дузпа в 86-ата за 2:2 и Монако се хвърли в атака срещу останалия с 10 души съперник, който обаче го наказа на контраатака и Шерки заби победното попадение минута преди края на редовното време за Лион.

В последвалите минути добавено време дойде сбиването, в края на което още два червени картона оцветиха дербито – пак за Лион, на Де Шилио и Марсело.

С победата гостите са четвърти със 70 точки, само на една зад третия Монако. Той пък изпусна шанса си за титлата – лидерът Лил е със 76 т., а вторият ПСЖ има 75. Остават три кръга до края на изключително интересното първенство.