Мексиканци и египтяни подължават напред в Световното клубно първенство

Същинската част на Световното клубно първенство в Катар сатартира с двата четвъртфинални сблъсъка.

В първият от тях първенецът на Северна и Централан Америка – мексиканският Тигрес, елиминира първенецът на Азия – южнокорейският Улсан.

Мексиканците победиха с 2:1, като герой в срещата бе бившият френски национал Андре Пиер Жиняк.

Позабравеният в Европа голаджия се разписа на два пъти, за да донесе бърз обрат за тигрите от Монтерей. Преди това Ки-Хи Ким бе открил за Улсан.

Вторият мач противопостави два арабски тима. От едната страна бе един от най-големите клубове в целия свят – Ал Ахли от Египет, който е ностител на африканската Шампионска лига.

Египтяните спечелиха с 1:0 срещу представителия на домакините от Катар – Ал-Духаил.

Единственият гол вкара Хюсеин Ел Шахат през първата част, с което осигури мач на Ал Ахли срещу евроепйския клубен шампион Байерн (Мюнхен) на полуфиналите.

В другия полуфинален мач носителят на Копа Либертадорес – Палмейрас, ще се изрпави срещу мексиканците от Тигрес.