Атлетик Билбао е на полуфинал за Купата на краля

Атлетик Билбао елиминира Бетис като гост след дузпи за Купата на краля и е на полуфинал. Редовното време завърши 1:1, след като Раул Гарсия вкара в четвъртата минута на добавеното време за баските. Преди това Хуанми бе извел домакините напред.

В продълженията голове нямаше, а при дузпите Билбао бе безпогрешен с попадения на Иняки Уилямс, Гарсия, Морсило и Бербиче. За Бетис точен бе само капитанът Манди, но изпуснаха Серхио Каналес и Хуанми.

Атлетик е на полуфинал в турнира, където са още Севиля, Барселона и Леванте. Все още няма жребий за двойките, които ще се изиграят преди края на месец февруари. Финалът трябва да е през април. Тогава е и мачът за трофея от миналия сезон, в който Атлетик ще срещне Реал Сосиедад. Този финал бе отложен от месец май 2020-а заради пандемията. Така, куриозно, отборът от Билбао може да изиграе два финала в един и същ турнир за няколко седмици.