Кризата за Тотнъм и Моуриньо продължи с нова загуба

За първи път в славната си треньорска кариера Жозе Моуриньо претърпя две поредни домакински поражения. Това се случи, след като неговия Тотнъм загуби с 0:1 от Челси в дербито на кръга във Висшата лига.

Кризата е непозната за Жозе Моуриньо, който през кариерата си имаше впечатляваща серия от 150 домакински мача без загуба, постигната за 11 години в четири различни първенства.

Така само месец и половина, след като делеше първото място в класирането заедно с Ливърпул, отборът на Тотнъм вече е девети и почти без никакви шансове за титлата.

За „шпорите“ остава борбата за зона Шампионска лига, която също изглежда ще бъде доста трудна за Жозе и компания.

Единственият гол в дербито между „шпорите“ и Челси пък отбеляза италианският национал Жоржиньо от дузпа през първата част. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Ерик Дайър срещу Тимо Вернер.

Успехът за Челси бе заслужен с оглед показаното, а Тотнъм така и не създаде чисто положение за всичките 90 минути от срещата.

Със сигурност тежка криза, от която Моуриньо бързо ще трябва да намери изход.