Гладбах и Байерн не се победиха

Бундеслига

Шампионът Байерн (Мюнхен) започна новата кампания в Бундеслигата с равенство 1:1 като гост на Борусия (Мьонхенгладбах). Двубоят се изигра пред 23 000 зрители, като и двата отбора се разминаха с успеха.

Голът за домакините отбеляза французинът Аласан Плеа в 10-ата минута. В края на първата част Роберт Левандовски изравни.

След почивката Байерн упражни силен натиск, но Ян Зомер продължи с добрите си игри от Евро 2020, като отрази блестящо опити на Гнабри и Левандовски да променят резултата.

За Борусия Ларс Щиндъл бе близо до победно попадение, но Мануел Нойер се справи отлично.

Срещата бе официален дебют за треньора Юлиан Нагелсман начело на Байерн. Борусия също е воден от нов треньор – Ади Хютер, който преди това бе начело на Айнтрахт Франкфурт.

Левандовски вкара в първия кръг на Бундеслигата за седми пореден сезон, което е абсолютен рекорд. Този гол е под номер 295 за 32-годишния нападател на баварците. Той записа и своя 330-и мач за клуба.