Манчестър Сити увеличи на 10 точки аванса си на върха в Англия

Манчестър Сити спечели гостуването си на Евертън с 3:1, за да отвори вече много сериозен аванс на върха във Висшата лига. Отборът на Пеп Гуардиола има преднина от 10 точки пред втория Манчестър Юнайтед, при само 15 оставащи кръга. Двата градски съперника се срещат след две седмици на стадиона на Сити, когато доста неща около интригата за титлата може да приключат.

“Гражданите” записаха 17-а поредна победа във всички турнири на стадиона на Евертън, въпреки че изпитаха и трудни моменти. Те поведоха с гол на Фил Фоудън в 32-рата минута, но само пет по-късно Ричарлисон изравни след доста щастлив рикошет в гредата.

През втората част Сити нямаше спиране, а домакините нямаха отговор. Риад Марез и Бернардо Силва забиха зрелищни голове по подобен начин – след атаки отдясно и удари с левия крак в далечния ъгъл. Сити можеше да вкара и още попадения, контролирайки изцяло двубоя.

И още добри новини имаше за Гуардиола, освен трите точки. В състава се завърна от контузия лидерът Кевин де Бройне, който записа минути като резерва. Серхио Агуеро, цял сезон измъчван от травми, също бе в групата – на скамейката.

Сити води с 56 точки, Юнайтед има 46, с колкото е и третият Лестър (по-лоша голова разлика). Челси и Уест Хем имат по 42 т., а Ливърпул е с 40.

На дъното Шефийлд Юнайтед е с 11 точки, Уест Бромич има 13, а Фулъм – 19. Най-близки за трите затънали отбора са Нюкасъл (25), Брайтън (26) и Бърнли (27 точки).