Ман Сити разби Спортинг и си осигури място на четвъртфиналите

Манчестър Сити

Шампионът на Англия Манчестър Сити е на крачка от четвъртфиналите в Шампионската лига. “Гражданите” се позабавляваха при гостуването си на Спортинг (Лисабон), печелейки първия осминафинален двубой с 5:0, като с оглед на показаното на терена на “Жозе Алваладе” на практика изглеждат като сигурен участник в следващата фаза на надпреварата.

Футболистите на Пеп Гуардиола доминираха напълно през всичките 90 минути, очаквано владеейки топката значително повече от “лъвовете” и контролирайки изцяло темпото на двубоя. Четири от головете за англичаните дойдоха през първото полувреме, като по този начин Сити се превърна в първият отбор в историята на турнира, който води с поне четири гола на почивката на елиминационен мач.

Гостите се нуждаеха от по-малко от 10 минути, за да поведат в резултата, а първото попадение за вечерта бе дло на Риад Марез. Кевин де Бройне за пореден път направи майсторска асистенция, а крилото единствено трябваше да бутне топката във вратата за 1:0 в седмата минута в Лисабон.

Вихрушката пред вратата на Спортинг продължи с нов гол точно 10 минути след това, когато в 17-ата минута Бернардо Силва се прояви с прекрасено попадение. Лошо изчистване след корнер за гостите прати топката в Силва, който с техничен удар от воле я насочи неспасяемо точно под гредата, от която тя се отби и се оплете в мрежата за 2:0.

Интригата окончателно замря в 32-ата минута, когато превъзходството на гостуващия тим доведе до трети гол, този път вкаран от Фил Фоудън. Чудесна индивидуална акция на Риад Марез завърши с центриране отдясно, а младата английска звезда направи резултата класически с удар отблизо – 3:0.

Бернардо Силва удвои сметката си минута преди почивката, когато след рикошет отбеляза четвъртия гол за своя тим.

Португалецът продължи да създава проблеми за защитата на Спортинг и през втората част, като първо негов гол бе отменен в 50-ата минута, а осем след това той асистира на Рахийм Стърлинг за 5:0. Английският национал също отбеляза изключително красиви попадение с десния крак, пращайки неспасяемо топката в горния десен ъгъл на вратата.

По този начин Стърлинг вече е в Топ 10 на голмайсторите в историята на Манчестър Сити и вече има общо 127 гола за клуба.

Вторият мач между Сити и Спортинг е на 9 март на “Етихад”.