ПСЖ победи Реал в мач №1 с последния удар

ПСЖ, Меси, Мбапе, Неймар

Килиан Мбапе и Лионел Меси бяха в главните роли за Пари Сен Жермен при победата с 1:0 над Реал (Мадрид) в първи осминафинален мач от Шампионската лига. Двамата обаче попаднаха и в двете крайности, защото първо Лео се превърна в грешник, а след това младата френска звезда стана герой, компенсирайки пропуска от бялата точка на Меси.

Карим Бензема започна от първата минута за гостите от Реал, макар да не бе напълно възстновен, докато звездата на домакините Неймар остана на пейката. Дългогодишният капитан на Мадрид и настоящ играч на ПСЖ Серхио Рамос пък остана извън групата на своя тим.

Парижани натиснаха съперника още от самото начало, а испанците изглежда нямаха проблем да приемата играта в собствената си половина и да разчитат предимно на контраатакуващи действия. Французите доминираха в притежанието на топката, а в първите двадсетина минути имаха добри възможности, след като първо Анхел ди Мария стреля над гредата, а после Мбапе излъга Дани Карвахал, но стреля в обсега на Тибо Куртоа.

За първи път в мача Реал се задържа по-дълго в противниковата половина малко преди почивката. Първото полувреме завърши без голове, но превъзходството несъмнено бе на страната на ПСЖ.

Натискът на домакините продължи и след подновяването на играта, като в 50-ата минута Куртоа отново спаси изстрел на Мбапе. Десет минути по-късно светкавичното крило спечели дузпа, след като бе съборен от Карвахал, а зад топката застана Меси. Аржентинецът обаче не успя да вкара, след като Куртоа отрази изпълнението му.

Пак Мбапе бе в основата на опасна ситуация десет минути преди края, когато проби отляво и стреля към далечния ъгъл, като топката мина съвсем близо до гредата.

В 94-ата минута на мача обаче френският национал най-сетне отбеляза. Той буквално се подигра с няколко защитници на Реал, елиминирайки ги с лекота, а след тов нямаше проблем да прати топката в мрежата на Куртоа.