Манчестър Юнайтед се върна на победния път

Манчестър Юнайтед

Кристиано Роналдо най-сетне вкара гол през новата година, а след още един от страна на сънародника му Бруно Фернандеш Манчестър Юнайтед си припомни как се побеждава. “Червените дяволи” спечелиха домакинството си на Брайтън с 2:0, за да изместят Уест Хем от четвъртото място във временното класиране на Премиър лийг.

CR7 откри резултата на “Олд Трафорд”в 51-ата минута, когато отбеляза деветия си гол за сезона в първенството, а почти веднага след това “чайките” останаха и с човек по-малко, след като Люис Дънк бе изгонен. През първото полувреме южняците имаха една добра възможност чрез Якуб Модер, който стреля с глава, но Давид де Хеа отрази изстрела му.

Модер можеше да порази вратата на Манчестър и след гола на Роналдо, когато нацели гредата.

Бруно Фернандеш узакони успеха на Юнайтед с гол дълбоко в добавеното време на мача за 2:0. Преди това той можеше пак да вкара, след като Кристиано го изведе на добра позиция, но до гол не се стигна.

За футболистите на Ралф Рангник това бе първа победа от три мача на сам, а благодарение на нея те вече имат 43 точки – с две повече от петия Уест Хем и с четири повече от шестия Арсенал, който обаче е с три мача по-малко.