Лудогорец вдигна десетата титла, но след загуба

Лудогорец

Лудогорец (Разград) вдигна десетата си поредна шампионска титла от българското първенство по футбол.

Играчите и ръководителите на “орлите” вдигнаха трофея пред хиляди фенове на “Хювефарма Арена”, но след поражение с 1:2 срещу Локомотив Пловдив.

Лудогорец поведе в резултата в 15-ата минута с красив шут на Бернард Текпетей след солова акция, но Локомотив отговори ударно и надигра разградчаните в следващите минути. Георги Минчев изравни само две минути по-късно, а в 22-та халфът можеше и да даде преднина отбора си от пряксвободен удар. Неговият удар обаче бе спасен от Кристиан Кахлина.

Вратарят на Лудогорец отрази и удар на Димитър Илиев малко по-късно, но капитанът на Локо все пак записа името си сред голмайсторите през първото полувреме. Той бе точен в 32-та минута от дузпа, след като бе фаулиран от Текпетей в наказателното поле на шампионите.

Лудогорец остана с човек по-малко заради втори жълт картон на Елвис Ману. След тази ситуацията играта загрубя, натрупаха се множество картони и Каули Оливейра също бе изгонен 20 минути по-късно.

Така “смърфовете” се изкачиха на второ място в класирането с две точки пред отбора на ЦСКА, който има отложен мач с ЦСКА 1948 от петък.