Сабаленка спря Барти на финал и грабна най-голямата си титла

Арина Сабаленка

Арина Сабаленка спечели най-голямата титла в кариерата си, побеждавайки световната №1 Ашли Барти с 6:0, 3:6, 6:4 на финала на турнира от сериите WTA 1000 в Мадрид.

Представителката на Беларус заслужи десети трофей в кариерата си и втори за сезона.

Тя сложи край на серия от 16 поредни мача на Барти на червени кортове. Освен това за първи път ще влезе в топ 4 на световната ранглиста.

Тя спечели категорично първия сет след само 25 минути игра без да даде дори гейм на противничката.

Във втората част Барти пропиля ранен пробив аванс, но при 2:2 взе четири от следващите пет гейма, за да изравни резултата.

Третият сет вървеше равностойно, но в деветия гейм Сабаленка стигна до единствен пробив, след което затвори мача при собственото си подаване.