Ливърпул подхрани шансовете си за топ 4

Ливърпул

Шампионът Ливърпул постигна победа с 2:0 над Саутхемптън и запази възможността да се класира в топ 4 и да играе в Шампионска лига през следващия сезон.

Мърсисайдци се изкачиха на шестата позиция с 57 точки и изостават на 6 точки от четвъртия Лестър, като освен това имат да играят отложен мач срещу Манчестър Юнайтед.

Алисон направи добро спасяване срещу Че Адамс през първото полувреме, а в ответната атака Ливърпул поведе. Бившият играч на гостите Садио Мане вкара с глава след центриране на Мохамед Салах.

През втората част Алисон направи още две важни спасявания преди Ливърпул да вкара втори гол в самия край. Топката бе отнета на левия фланг и Роберто Фирмино подаде на Тиаго Алкантара. Испанецът вкара първия си гол за Ливърпул с удар от границата на наказателното поле.

Саутхямптън е 16-и в класирането с 37 точки, на 10 точки от зоната на изпадащите.