Лудогорец се справи със Царско село за Купата на България

Лудогорец се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България след победа с 2:1 над Царско село като гост.

Резултатът откри Мавис Чибота в 33-ата минута, след като бе изведен зад защитата от Елвис Ману.

Малко след това Антон Недялков от разградчани се контузи тежко и трябваше да напусне принудително терена. Той бе изнесен на носилка.

Лудогорец стигна до второто си попадение в самия край на първото полувреме. Абел Анисе бе точен с глава след центриране от корнер и разбъркване в наказателното поле.

Царско село заигра по-добре в началото на втората част и стигна до попадение. Дилан Мертенс реализира в 59-ата минута, когато тръгна от централната линия и проби между защитниците, за да стреля точно по земя.

До края на мача “царете” опитаха да стигнат поне до равенство, но отпаднаха от турнира.