Левски отстрани Берое, а Херо подаде оставка

Левски победи Берое с 3:1 в едно от дербитата на осминафиналите в турнира за Купата на България.

“Сините” стигнаха до успеха след три гола на Найджъл Робърта, а в същиото време Мартин Камбуров вкара 25-ото си попадение срещу столичани. То обаче не се оказа достатъчно.

Камбуров откри резултата в десетата минута от дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Фейсал Рерас срещу Стив Фуртадо.

Робърта направи 1:1 в 38-ата минута от пряк свободен удар, когато прати топката във вратарския ъгъл и Генади Ганев не се намеси убедително.

През втората част Левски заигра още по-добре, а в 61-ата минута Берое остана с човек по-малко, след като Карлос Охене без топка настъпа Мартин Петков.

Три минути след червения картон Левски получи дузпа. Александър Цветков събори Илия Юруков, а от бялата точка Робърта вкара втория си гол.

Крайното 3:1 оформи отново нидерландецът, след като се възползва от груба грешка на отбраната на старозагорци и излезе сам срещу вратаря. Нямаше как да сгреши.

Загубата до беройци доведе до оставката на треньора им Димитър Димитров- Херо.