Манчестър Сити записа 21-ва поредна победа и води с 15 точки в Англия

Манчестър Сити потрепери няколко минути, но стигна до убедително 4:1 в края срещу гостуващия Уулвърхемптън в мач от 27-мия кръг на Висшата лига.

Отборът на Пеп Гуардиола бе неудържим, въпреки че допусна изненадващо изравняване от Конър Коуди в 61-вата минута. Преди това домакините бяха повели след автогол на Леандер Дендонкер (15 мин) и напълно контролираха събитията на терена.

След гола на Коуди за 15-ина минути изглеждаше, че Сити ще загуби точки за първи път от декември. Но вместо това последваха три гола в последните 10 минути на свиреп натиск на “гражданите”. Габриел Жезус вкара два пъти, а Риад Марез също се разписа.

Това бе победа №21 поред за Манчестър Сити във всички турнири, както и 15-а без прекъсване в първенството. Уникална серия, която на практика обезсмисли битката за титлата във Висшата лига.

Сити води с 65 точки, на 15 пред втория Манчестър Юнайтед, който има мач по-малко. В неделя предстои градско дерби между двата тима на терена на лидера в класирането.