Лудогорец продължава напред в Шампионска лига

Лудогорец

Лудогорец започна успешно кампанията си в Шампионска лига.

Разградчани победиха с 1:0 на реванша шампиона на Беларус Шахтьор Солигорск и с общ резултат 2:0 преодоляха втория квалификационен кръг на турнира.

Мач №2 от това съперничество се игра на неутрален терен в Белград заради санкции към бившата съветска република. Времето в сръбската столица бе доста топло, което доведе до извънредно скучно първо полувреме. През второто се получи раздвижване, което в крайна сметка и доведе до победен гол на Лудогорец.

Негов автор бе Кирил Десподов в 71-ата минута и така “орлите” подпечатаха успешното си начало в евротурнирите. Предстои им сблъсък със словенския Мура, който без проблеми разгроми северномакедонския Шкендия с общ резултат 6:0.

Първата опасност в Белград дойде в третата минута, когато след центриране от ъглов удар Кирил Десподов засече с глава топката от малък ъгъл, но тя продължи движението си пред вратата и не намери целта.

В 28-ата минута дойде най-добрият шанс за Шахтьор в мача. Мощният гамбийски нападател Дембо Дарбо се откъсна зад защитата, но не успя да преодолее вратаря Кристиан Кахлина със своя удар. Супер намеса на хърватския страж.

В самия край на полувремето една от редките опасни акции на Лудогорец доведе до комбинация между Пиерос Сотириу и Десподов, която завърши с удар на българина, но последвалото спасяване на Александър Гутор бе твърде комфортно.

Втората част започна на малко по-високо темпо и се стигна до опасности пред двете врати в началото. Антон Недялков трябваше да прекратява суматоха в наказателното поле на “орлите” и изчисти от голлинията. В ответната атака Джордан Икоко не успя да засече остра топка.

Последва още едно затишие и нов удар на Сотириу с глава след корнер, но също безопасен.

В 71-ата минута Лудогорец стигна до своя гол, а негов автор бе Кирил Десподов. Каули Оливейра получи на левия фланг и веднага подаде към центъра, където бе бившият нападател на ЦСКА. 11-ката на разградчани реагира много бързо и стреля покрай вратаря за 1:0.

До края на мача Лудоогрец продължи да е по-активният отбор, но единствената опасност, която създаде, бе слаб удар на Бърнард Текпетей.

Предстоят мачовете с Мура, които ще се играят на 20/21 юли и 27/28 юли. Словенците са домакини в първия мач.