Изабела Шиникова не успя да изненада шампионката от “Ролан Гарос”

Барбора Крейчикова

Изабелла Шиникова не успя да стигне до сензация в мача си от първи кръг на силния турнир от WTA 250 в Прага, където жребият я изправи срещу шампионката от “Ролан Гарос 2021” Барбора Крейчикова.

Българката загуби с 2:6, 3:6 за 70 минути на корта, като така и не успя да се справи с много силния първи сервис на съперничката.

Крейчикова е световна №13 в момента, докато Изабелла е на 217-о място в ранглистата. За нашата представителка това бе първо участие в основнана схема на турнир от категория 250 след близо две години. Тя го постигна след две победи в квалификациите в чешката столица.

Мачът започна с разменени пробиви в третия и четвъртия гейм, преди серия от четири поредни гейма да донесе успеха за Крейчикова в сета.

Във втория сет Шиникова допусна пробив за 1:2, като имаше добър шанс да го върне в шестия гейм, който мина през три равенства, но българката така и не успя да пробие.

При 3:5 тя сервираше за оставане в мача, но допусна нов брейк на своето подаване и отстъпи на по-класната съперничка.

Във втори кръг Крейчикова, която вече има 30 победи през сезона, ще играе с Ясмин Бонавентур.