Милан и Интер не се победиха на “Сан Сиро” (резултати)

Серия А

Милан и Интер завършиха наравно 1:1 в емоционалното дерби на “Сан Сиро” от 12-ия кръг в италианската Серия “А”.

И двата гранда на Милано могат да съжаляват, че не стигнаха до трите точки, защото направиха куп пропуски.

Ранен гол на Хакан Чалханоглу за символичните гости “бе зачеркнат” от автогол на Стефан де Врай. След това Интер изпусна дузпа чрез Лаутаро Мартинес, а в края на мача гредата спря Милан за крайния успех.

В 11-ата минута Интер поведе. Бившият играч на “росонерите” Хакан Чалханоглу бе спънат от Франк Кеси и сам настоя да изпълни последвалата дузпа, като бе точен. С бурната си радост показа, че не е запомнил с добро привържениците на “росонерите”.

Милан обаче отговори подобаващо, макар и с помощта на съперника. Центриране от фаул на Сандро Тонали в 17-ата минута бе засечено от Стефан де Врай, който си отбеляза ефектен автогол.

В 25-ата минута Интер получи втора дузпа. Матео Дармиан получи в наказателното поле и бе съборен с шпагат от Фоде Туре. Този път Лаутаро Мартинес застана зад бялата точка, но Татарушану спаси удара му със страхотна намеса.