Лудогорец измъкна 1:1 на Мидтиланд в Дания

Мидтиланд - Лудогорец

Лудогорец успя да извоюва равенство при гостуването си на датския Мидтиланд в първа среща за двата фаза от тазгодишната групова фаза на Лига Европа.

В откриващия мач от Група “F” двата отбора завършиха наравно 1:1, като домакините могат да съжаляват, че не стигнаха до успеха, тъй като доминираха в срещата и повече заслужаваха победа.

Лудогорец обаче показа здрави нерви и много добър вратар в лицето на Кристиан Кахлина, който особено през второто полувреме доказа класата си. Резултатът, който се оформи още през първото полувреме с голове на Исаксен и Десподов, определено трябва да се счете за позитивен в лагера на разградчани, които освен всичко бяха без треньора си Витаускас Дамбраускас заради положителен тест за коронавирус. Съставът бе воден от помощника Станислав Генчев.

Мидтиланд и Лудогорец се срещнаха и през миналия сезон в квалификация за групите на Шампионската лига, като тогава в Разград датчаните излязоха победители. Сега отново се видя, че те са отборът с по-класни футболисти, но срещнаха достатъчно добра защита на съперника.