Рома разгроми ЦСКА на “Олимпико” в Рим

ЦСКА

ЦСКА започна със загуба дебютното си участие в груповата фаза на новия турнир Лигата на конференциите.

Жребият отреди “червените” да стартират като гост на Рома в Група “C” и “вълците” на Жозе Моуриньо не допуснаха изненада, побеждавайки с разгромното 5:1.

Двата отбора се изправиха в дуел във втора поредна година, след като през миналата ЦСКА изненада съперника си с 0:0 в Рим и 3:1 в София. Сега обаче футболната логика възтържествува и то болезнено за тима на Стойчо Младенов.

“Червените” се израдваха на гол на Греъм Кери в началото на мача, но още преди почивката Лоренцо Пелегрини и Стефан Ел Шаарави обърнаха резултата. През втората част капитанът Пелегрини вкара втория си гол. Връщане в резултата стана невъзможно 10 минути преди края, когато Яник Вилдсхут си изкара червен картон. Секунди по-късно Жордан Верету и Тами Ейбрахам покачиха резултата до 5:1.