Лудогорец и Царско село не се победиха в снежен дуел

Царско село и Лудогорец завършиха наравно 1:1 в среща от 22-ия кръг на българския футболен шампионат.

Двата отбора си размениха по едно попадение през второто полувреме в тежка битка, която бе породена от неблагоприятни атмосферни условия – заснежен терен и валеж над комплекса на столичани.

Предвид обстоятелствата двата тима очаквано не показаха най-доброто от футболната игра, но предложиха оспорван двубой. Равенството оставя Лудогорец на върха с актив от 52 точки, на девет пред втория Локомотив Пловдив. Царско село е осми с 25 точки.

Разградчани откриха резултата в 77-ата минтуа с гол на Пиерос Сотириу, който се възползва от асистенция на Бърнард Текпетей.

Домакините обаче изравниха само три минути по-късно. Дилан Мартенс центрира от фаул и намери Мартин Кавдански, който отклони с глава успешно за 1:1.