Манчестър Сити продължава напред за Купата

Кевин де Бройне за пореден път показа колко точно е важен за Манчестър Сити.

Белгиецът бе резерва на “Гудисън Парк” в четвъртфиналния мач за Купата на Англия срещу Евертън, но се появи в игра за 10 минути и това бе напълно достатъчно да вдъхнови своите за победа с 2:0 и класиране за полуфинал в най-старата надпревара в световния футбол.

Де Бройне бе фаулиран пред наказателното поле в 84-ата минута, но съдията отсъди авантаж, топкат стигна до Аймерик Лапорт, който я изстреля в гредата, а след това Илкай Гюндоган отбеляза с глава за 1:0. Пет минути след това Де Бройне сложи точка на всичко, реализирайки с левия крак за 2:0 след асистенция на друга резерва – Родри.

За “гражданите” това бе осма поредна победа срещу “сините” от Ливърпул и така футболистите на Пеп Гуардиола продължават да имат шанс да спечелят всички четири турнира, в които участват. Освен това те се класираха за полуфинал в Купата за трета поредна година – нещо, което за последно са правили между 1932 и 1934 година.

В другата четвъртфинална среща от днешния ден Саутхемптън отстрани втородивизионния Борнемут след 3:0.