Късни голове класираха Манчестър Сити на полуфинал за Купата

Манчестър Сити продължава преследването на четири трофея през този сезон, след като се класира на полуфинал за Купата на Англия.

“Гражданите” победиха Евертън с 2:0 на “Гудисън парк” и затвърдиха за пореден път добрата си форма.

Успехът не дойде лесно за момчетата на Хосеп Гуардиола, тъй като двете попадения паднаха късно. Първо в 84-ата минута Илкай Гюндоган изведе напред гостите, след като направи добавка. Преди това удар на Еймерик Лапорт срещна напречната греда.

Резултатът стана 2:0 в последната минута на редовното време. Кевин Де Бройне беше изведен зад защитата от Родри и реализира сам срещу вратаря, за да подпечата успеха на своите.

В друг четвъртфинал Саутхемптън победи Борнемут като гост с 3:0 след два гола на Нейтън Редмънд и един на Муса Дженепо.