Локомотив удари ЦСКА в битката за второто място

Локомотив (Пловдив) победи ЦСКА и взе три точки преднина пред столичани в битката за второто място в първата шестица на първенството.

“Смърфовете” спечелиха с 2:0 на “Лаута”, като и двата гола дойдоха в заключителния четвърт час на дербито на кръга и с участие на ВАР.

След днешния успех пловдивчани са с 59 точки, докато “армейците” са трети с 56. Второто място е една от малкото останали въпросителни в родното първенство. На отборите от родния елит предстои да изиграят още един кръг, но точно тези два клуба имат по два мача – заради отложените си срещи с ЦСКА 1948.

Ако все пак двата тима завършат с равен брой точки, то предимството ще бъде за Локо заради по-добрите показатели в директните двубои.

Преди почивката двата отбора пропуснаха по един шанс – Георги Минчев стреля към вратата на Димитър Евтимов в 11-ата минута, но вратарят спаси. Десет минути след това Жорди Кайседо също опита изстрел, който обаче премина покрай вратата на Илко Пиргов.

Отново Минчев бе участник в опасна ситуация за Локо след почивката – той пусна топката покрай Евтимов, но Тибо Вион я спря преди тя да попадне във вратата. Локомотив натисна съперника и атакуваше повече, като именно след тези силни минути за “черно-белите” дойдоха и головете.

Дузпа, която бе отсъдена след намеса на ВАР в 76-ата минута, позволи на домакините да открият резултата. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Бисмарк Чарлс, а Димитър Илиев бе безкомпромисен при изпълнението – 1:0.

Както при ситуацията с дузпата, която дойде след статично положение, вторият гол на пловдивчани отново падна след центриране. Парвиз Умарбаев центрира, топката бе свалена с глава към Илиев, който с шут реализира втория си гол за вечерта. Тази ситуация също бе проверена с ВАР – за евентуално нарушение в атака, но такова не бе отчетено и така се стигна до 2:0