Лудогорец разгроми Арда след обрат

Лудогорец постигна обрат и победа с 4:1 срещу Арда (Кърджали) в мач от предпоследния кръг на първенството у нас.

Разградчани вече си осигуриха рекордната десета поредна титла, а Арда чака финал за Купата на България срещу ЦСКА в сряда и очевидно фокусът на тима е именно там.

Домакините бяха без литовския си треньор Валдас Дамбраускас, който е пратен в чужбина и гледа играчи за селекцията през лятото.

Гостите откриха в 37-ата минута с гол на Тонислав Йорданов, но само две минути по-късно Доминик Янков изравни.

В заключителните минути на първата част Никола Таравел си отбеляза автогол след центриране от корнер и направи резултата 2:1 за Лудогорец.

Алекс Сантана направи 3:1 в 56-ата минута, а Каули оформи крайния резултат в 87-ата минута.

С победата Лудогорец има вече 70 точки, като отдавна е коронясан като шампион. На второто място с равен актив от 56 т. са Локомотив (Пд) и ЦСКА, които в събота вечер играят помежду си в Пловдив.