Барселона и Атлетико направиха реми в полза на Реал

Барселона и Атлетико не се победиха – 0:0, в ключовия мач от кръга в Испания. Ремито ги оставя в битката за титлата, но е най-вече в полза на третия кандидат за първото място – Реал. “Белия балет” може да се качи на върха в неделя, ако победи на свой терен четвъртия Севиля.

Атлетико имаше по-добрите положения преди почивката, като най-чистото бе пропиляно от Яник Ферейра Караско. Барселона заигра по-добре в заключителните минути на мача, удар с глава на Усман Дембеле мина над вратата, а такъв на Лео Меси – на сантиметри встрани.

Равенството бе вероятно най-нежеланият от двата съперника резултат. Атлетико остава на върха със 77 точки, Барса заема второто място със 75. Реал към момента е трети със 74, но при успех в неделя над Севиля (70 т.) ще е първи с равен актив с Атлетико, но с по-добър баланс в преките мачове.

След този кръг остават по три мача на претендентите.

Атлетико е домакин на Реал Сосиедад и Осасуна, а има и гостуване на Валядолид.

Барселона приема Селта, има и визити на Леванте и Ейбар.

Реал гостува в Гранада и в Билбао на Атлетик, а домакинството е срешу Виляреал.

Важен мач имаше и на дъното, като Алавес не успя да победи на свой терен Леванте и да си осигури оставането в елита – 2:2. Тимът е застрашен с 32 т., една повече от Валядолид, две от Уеска и Елче, а последен е Ейбар с 26 т.