Ливърпул победи Лестър при завръщането на Мохамед Салах

Ливърпул

Мохамед Салах се завърна за Ливърпул като резерва срещу Лестър, след като дълго време отсъстваше заради Купата на Африка, в която претърпя разочарование и Египет загуби финала от Садио Мане и Сенегал. В четвъртък вечер на “Анфийлд” обаче египтянинът бе засенчен от Диого Жота, който заби и двата гола за мърсисайдци при победата с 2:0 над Лестър.

Това бяха попадения №16 и №17 за португалското острие през сезона, а с тези три точки “червените” съкратиха пасива си спрямо лидера Манчестър Сити до девет, като освен това имат и мач по-малко.

Жота се разписа по веднъж в двете полувремена, а превъзходството на домакините бе очевидно, като днешното им представяне определено показа, че битката за титлата е всичко друго, но не и приключила. “Лисиците” можеха да получат поне още няколко гола, но Каспер Шмайхел се намеси с редица ключови спасявания за своя тим.

В друг мач от четвъртък Арсенал спечели гостуването си на Уулвърхемптън с 1:0.