Ювентус се класира за полуфиналите в Купата на Италия

Ювентус

Носителят на Купата на Италия Ювентус направи още една крачка към защитата на отличието си. Макар и трудно, торинският гранд се справи със Сасуоло в четвъртфиналите и след победа с 2:1 отново е след последните четири тима в турнира.

Пълен репортаж от срещата може да изгледате тук.

Следващият съперник на Юве е повече от интересен – Фиорентина. “Бианконерите” взеха именно от “Ла Виола” най-новата си звезда – Душан Влахович, който струваше на клуба около 70 милиона евро, срещу Сасуоло бе замесен в победния гол, а сега всички очакват да видят как ще бъде посрещнат от феновете на бишия си клуб.

Два гола през първото полувреме оставиха развръзката на мача за втората му половина. Пауло Дибала даде преднина на домакините още в третата минута, но надеждата за гостите от Сасуоло бе съживена от Хамед Траоре, изравнил резултата двадесетина минути по-късно.

През второто полувреме Юве направи редица пропуски, но все пак стигна до победата чрез автогол на Руан. Бразилският краен защитник прати топката в собственат си мрежа след акция именно на зимната скъпа покупка Влахович две минути преди края.

Първите полуфинали са на 2 март, а реваншите – на 20 март. Другата двойка противопоаставя Интер и Милан.