Ливърпул, Челси и Тотнъм последваха Арсенал на полуфинал за Купата на Лигата

Алисон, Ливърпул

Ливърпул се класира за полуфиналите за Купата на Лигата след истинско шоу срещу Лестър. Двата тима завършиха наравно 3:3, а с 5:4 при изпълнението на дузпите, мърсисайдци успяха да продължат напред.

Наистина страхотно представяне на мърсисайдци, които тази вечер излязоха в коренно променен състав и с няколко напълно непознати младоци в редиците си, но все пак успяха да наваксат изоставане от 1:3 и да продължат напред.

Заради огромния брой промени, които Юрген Клоп бе направил, съвсем логично Лестър беше доста по-добрият тим през първата част на срещата.

“Лисиците” бяха много по-уверени и агресивни, като се оттеглиха с аванс от 3:1 на почивката, който можеше и да е по-сериозен.

Джейми Варди вкара два бързи гола, а с още няколко пропуска изпусна шанса да оформи своя хеттрик на “Анфийлд”. Един гол за домакините върна Алекс Окслейд-Чембърлейн, а Джеймс Мадисън отново даде два гола преднина на Лестър.

Пускането на хора като Диого Жота, Наби Кейта и Джеймс Милнър имаше положителен ефект върху играта на ливърпул и мърсисайдци се върнаха в мача в 68-ата минута, когато Жота се разписа за 2:3.

Така дойде драмата в последната 95-а минута, когато Такуми Минамино овладя топката в наказателното поле и с отличен удар прати мача директно в дузпи.

Там заради пропуск на Люк Томас, японецът Минамино можеше да е пълен герой на вечерта, но и той пропусна от бялата точка петият изстрел за Ливърпул.

Последва обаче пропуск на Райън Бертранд от Лестър, за да може Диого Жота да сложи точка на спора и да прати Ливърпул на полуфиналите.

Днес за тази фаза се класира и Челси, който спечели лондонското дерби срещу Брентфорд с 2:0, а в друг сблъсък между столични тимове, Тотнъм победи Уест Хем с 2:1.

Вчера за фазата на полуфиналите се класира и Арсенал.