Нова загуба на Наполи зарадва Интер и Милан

Серия А

Само три дни след успеха насред “Сан Сиро”, който го върна в битката за титлата, отборът на Наполи направи шокираща грешна стъпка.

Неаполитанците паднаха с 0:1 у дома от борещия се за спасение тим на Специя, в състава на когото обаче не видяхме родния национал Петко Христов.

Така от отбор, който изкара първите 13 кръг без загуба, а доскоро оглавяваше класирането, Наполи записа поредица грешни стъпки и вече не е сред основните кандидати за Скудетото.

Автоголът на Жуан Жезус в 37-ата минута означаваше четвърта издънка в последните пет кръга за неаполитанците, които останаха на третата позиция, но вече са на седем точки от върха.

Там продължава да е отборът на Интер, който макар и трудно, успя тази вечер да победи Торино с 1:0.

В изпъстрения с положения и пред двете врати мач на “Сан Сиро”, решителна се оказ 30-ата минута, когато падна и победният гол за “нерадзурите”.

Вкара го немският десен краен бранител Дензъл Дъмфрис, който навлиза във все по-добра форма и отлично замества продадения в ПСЖ Ашраф Хакими.

Изглежда титлата отново ще се решава между двата гранда от Милано, които на този етап заемат първите две позиции.

След издънката срещу Наполи в неделя, днес Милан бе безапелационен, като победи с 4:2 Емполи.

По този начин “росонерите” запазиха разликата си от върха на четири точки.