Евертън завърза битката за топ 4 в Англия, ясен е още един изпадащ

Евертън победи с 1:0 като гост Уест Хем и завърза още битката за местата в топ 4 на Висшата лига. Голът на успеха в Лондон вкара Доминик Калвърт Люин през първото полувреме.

Трите точки за гостите означават, че местата от трето до осмо са пълни с отбори, които имат надежди за квота за Шампионската лига. Първият Манчестър Сити (80 т.) и вторият Манчестър Юнайтед (70) са непоклатими за тези места.

Челси е трети с 64 т., четвъртият Лестър има 63, Уест Хем е с 58, Ливърпул има 57 (и мач по-малко), Тотнъм е с 56, а Евертън – с 55, но също от 34 изиграни двубоя, а не от 35.

Предстоят много интересни последни три кръга, в които има куп преки двубои. Във вторник Манчестър Юнайтед приема Лестър, а в четвъртък е домакин на Ливърпул. Челси също на свой терен ще срещне “лисиците” идния вторник, а тимът на Брендън Роджърс завършва тази изключителна тежка програма с домакинство на Тотнъм. Лестър изглежда в най-сложна позиция.

Късно в неделя Арсенал спечели с 3:1 домакинството си на Уест Бромич и го осъди да е вторият сигурен изпадащ от Висшата лига.

Третият може да стане ясен още в понеделник, когато Фулъм приема Бърнли. Всичко освен победа на домакините ги прави третият изпадащ тим.