Лийдс изравни в края на Ливърпул и го спря за топ 4

Лийдс изравни в 87-ата минута и стигна до 1:1 срещу Ливърпул на свой терен, за да попречи на шампионите на Англия да влязат в топ 4.

В последния мач от 32-рия кръг на Висшата лига “червените” поведоха с попадение на Садио Мане в 31-вата минута и доминираха преди почивката. След нея обаче домакините бяха по-добрият отбор, като пропуснаха няколко шанса за изравняване, преди Диего Йоренте да вкара с глава три минути преди края.

Попадението отне две точки от Ливърпул и ситуацията в битката за топ 4 е много заплетена. Успех на терена на Лийдс пращаше отбора на Юрген Клоп на четвърта позиция.

Трети е Лестър с 56 т. (31 мача), следват Уест Хем (55 т., 32 двубоя), Челси (54, 31), Ливърпул (53, 32), Тотнъм (50, 32) и т.н.

На върха остава Манчестър Сити със 74 точки, а Манчестър Юнайтед е втори с 66.