Левски взе победа за самочувствие след повече от месец “суша”

Левски победи като гост Царско село с 2:0 в първия кръг от плейофната фаза на четворката, която ще се бори за мястото на бараж за Европа.

Успехът дойде с голове на Марин Петков в деветата минута и Борислав Цонев в 87-ата, а за “сините” означаваше и край на тъжна серия. За последен път грандът бе спечелил в края на март срещу Славия (1:0).

Победата означава, че Левски остава девети, но вече има 31 точки. Това е изоставане с девет от Черно море, който заема към момента седмата позиция, която води до мечтания бараж.

Добра новина, освен трите точки, е и завръщането на Цонев. Халфът бе извън игра над 200 дни с тежка травма в коляното, но вече е здрав и се появи като резерва в последните 10 минути, за да реши мача с второто попадение.

В неделя е вторият кръг, като Ботев (Пд) приема “сините”, а Царско село гостува на Черно море.