Челси срещу Манчестър Сити е финалът в Шампионската лига

Челси елиминира Реал Мадрид на полуфинал в Шампионската лига след 2:0 в реванша и общ резултат 3:1. Така ни чака английски финал в турнира – Челси срещу Манчестър Сити, на 29 май в Истанбул.

Тимо Вернер вкара първия гол в 28-ата минута, довкарвайки с глава в празната врата удар на Кай Хаверц. Второто попадение дойде в 85-ата минута, когато Мейсън Маунт вкара след брилянтен пас на Кристиан Пулишич.

Това е трети финал в турнира за Челси след един спечелен (2012 г.) и един загубен (2008-ма).

Домакините изпуснаха още куп добри положения, докато Реал почти нямаше такива и няма съмнение кой бе по-добрият тим в двата мача.

Заслужено “сините” от Лондон отиват на финала в Истанбул на 29 май, където съперник Манчестър Сити. Това е и трети изцяло английски сблъсък за трофея в историята.

Треньорът на домакините Томас Тухел пък е за втори пореден път във финала за титлата на Европа, след като загуби този за миналия сезон. Той бе начело на ПСЖ, когато тимът му бе победен във финала от Байерн с 0:1.

Куриозно, Челси и Манчестър Сити ще се срещнат този уикенд в мач от Висшата лига – като репетиция преди големия сблъсък на истанбулския стадион “Кемал Ататюрк” в края на месеца.

Дотук през сезона Сити победи Челси с 3:1 навън в първенството, но “сините” от Лондон си върнаха с 1:0 в полуфинал за Купата на ФА.