Черно море с важна победа по пътя към европейския бараж

Черно море победи с 3:1 Ботев (Пд) и е все по-близо до седмото място в първенството, даващо право на бараж за европейските турнири. Два гола за варненци вкара Родриго, а един добави Зе Гомеш. Гостите върнаха едно попадение чрез Атанас Илиев, а резултатът бе оформен още до 36-ата минута в зрелищно първо полувреме.

В 40-ата минута Филип Филипов от гостите получи втори жълт картон и остави Ботев да играе дълго с 10 срещу 11 футболисти на терена.

С победата Черно море събира 40 точки и е убедителен лидер в четворката на тимовете, останали между 7-мо и 11-о място в редовния сезон. След отбора от Варна е Царско село (34 т., мач по-малко), трети е Левски (28 т. и също един изигран двубой по-малко), а Ботев е четвърти в карето с 24 точки.

Отборът на Илиан Илиев е в серия от седем мача без загуба, започнала в средата на месец март. Именно тази поредица изстреля отбора в идеална позиция за атака на европейския плейоф, който ще е срещу третия или четвъртия в първата шестица.