ЦСКА 1948 отново е на четвъртфинал за Купата

ЦСКА 1948 за втора поредна година се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България.

Играчите на Красимир Балъков постигнаха трудна победа с 2:1 след продължения в Коматево срещу домакина Ботев Пловдив.

Срещата завърши 1:1 в редовното време, а “канарчетата” могат да съжаляват за пропуските, които сътвориха най-вече през първата част.

Резултатът бе открит от “червените” в 16-ата минута, когато Ивайло Чочев вкара дебютния си гол. Той реализира от дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Марио Младеновски срещу Димитър Митков.

В това полувреме Ботев удари греда чрез Реда Рабей, а след това вратарят на гостите направи страхотно спасяване и Ангел Лясков изчисти пред гол линията.

Домакините успяха да стигнат до изравняване на резултата в началото на второто полувреме чрез дебютен гол на Маркиньос. Новото бразилско попълнение вкара в първия си мач с много красив удар от дистанция.

ЦСКА 1948 заигра по-силно след този гол и нацели гредата. Стигна се до продължения, в които гостите стигнаха до победен гол. Точен бе Димитър Митков с глава след центриране от фаул.