Левски и Ботев направиха атрактивно равенство в София

Левски и Ботев Пловдив завършиха наравно 2:2 в интересен мач на стадион “Георги Аспарухов” от 20-ия кръг на Efbet лига.

Столичани записаха трето поредно равенство в шампионата, а “канарчетата могат да съжаляват, че не стигнаха до успеха, тъй като създадоха повече в атака.

“Канарчетата” поведоха в 16-ата минута с бърза атака. Маркиньос намери Атанас Илиев и с левия крак нападателят разстреля вратаря Звонимир Микулич за 1:0.

В 33-ата минута “сините” стигнаха до изравняване. Найджъл Робърта получи в наказателното поле, смени рязко посоката и стреля силно по диагонала за 1:1, доказвайки, че се намира в много добра форма.

Левски успя да стигне до аванс в резултата още преди почивката, когато младият Мартин Петков вкара страхотно попадение в 39-ата минута със силен шут в горния ляв ъгъл.

Ботев вкара в 55-ата минута. Атанас Илиев направи 2:2, възползвайки се от остро центриране на Реда Рабей от воле. “Жълто-черните” заслужаваха да не загубят мача с добрата си игра в атака, като след това удариха и греда.

Левски е на девето място с 21 точки. “Канарчетата” са на 11-ата позиция със 17 точки.