Арсенал не успя да победи на “Търф Моор”

Бърнли и Арсенал завършиха наравно 1:1 на “Търф Моор” в среща от 28-ия кръг на Висшата лига.

Двата гола паднаха през първото полувреме и това е четвърто равенство за Бърнли в последните пет кръга.

Арсенал записа трети пореден мач без загуба, но продължава преследването си на челните позиции в таблицата.

“Артилеристите откриха резултата много рано – още в шестата минута. Пиер-Емерик Обамеянг проби през десния фланг, финтира няколко защитници и стреля по зема. Ник Поуп не се намеси максимално добре и допусна попадение на близката си греда.

Бърнли обаче успя да изравни в 39-ата минута след изумителна грешка в отбраната на противника. Гранит Джака получи от вратаря Бернд Лено и опита пас, но топката рикошира в Крис Ууд, за да влети в мрежата.

Така в трети пореден мач Арсенал не успява да победи Бърнли и към момента се намира на десетата позиция с 38 точки.