Милан победи в тежко гостуване (обзор)

Милан победи Верона като гост с 2:0 в среща от 26-ия кръг на италианската Серия “А”.

“Росонерите” върнаха напрежението към градския съперник Интер, който вече води само с три точки на върха. “Нерадзурите” в понеделник ще се изправят срещу Аталанта.

Точни за Милан бяха Раде Крунич, който вкара от пряк свободен удар в 28-ата минута и Диого Далот в началото на второто полувреме.

Рома също се поздрави с победа при домакинството си на Дженоа – 1:0. Единственото попадение вкара Джанлука Манчини в 24-ата минута.

Голямото шоу беше на “Артемио Франки”, където Фиорентина и Парма завършиха наравно 3:3. Резултатът бе 2:2 до 90-ата минута, когато Валентин Михаила вкара за гостите, но в 94-ата минута Симоне Якопини си отбеляза автогол за крайния резултат.

В другите мачове Кротоне победи Торино като домакин с 4:2, а Сампдория и Каляри не излъчиха победител – 2:2.