Левандовски подобри рекорда на Герд Мюлер в последния кръг

Байерн Мюнхен победи Аугсбург с 5:2 в домакински мач от последния кръг на германския футболен шампионат.

Срещата бе историческа за шампионите и по-конкретно нападателят им Роберт Левандовски, който вкара попадение в края и подобри рекорда на Герд Мюлер за най-много голове в рамките на един сезон – 41.

Автогол даде аванс на Байерн още в деветата минута, а в двадесет и третата Серж Гнабри направи 2:0. Малко след това Даниел Калиджури пропусна дузпа за гостите, а до почивката Джошуа Кимих и Кингсли Коман отбелязаха по веднъж за 4:0.

Андре Хан и Флориан Нидерлехнер намалиха за Аугсбург с голове в рамките на пет минути между 67-ата и 72-ата, а в 90-ата Левандовски успя да отбележи – с добавка от няколко метра разстояние за историята и 5:2.

Преди началото на двубоя Байерн изпрати Жером Боатенг, Дейвид Алаба и Ханзи Флик, които ще работят в други отбори.