ЦСКА 1948 изненада ЦСКА на националния стадион

ЦСКА 1948 победи ЦСКА с 1:0 на стадион “Васил Левски” в отложен мач от българското футболно първенство.

Така новаците в елита записаха първия си успех в това напрегнато съперничество, като трибуните на националния стадион бяха почти празни.

Въпросният двубой първоначално бе отменен и бе присъдена служебна победа на отбора на Любослав Понев, но в последствие БФС реши, че мачът трябва да се играе.

Гол на Мено Кох от символичните гости бе отменен заради игра с ръка в 22-ата минута, след това същото се случи и с попадение на Георги Йомов.

ЦСКА 1948 стигна до гол в 67-ата минута, когато точен бе Марио Топузов след извеждащ пас на Ивайло Чочев.

В края на мача ЦСКА изпусна дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Лазар Марин срещу Жорди Кайседо. Потърпевшият застана зад бялата точка и ударът му бе спасен от Даниел Наумов.

Победата оставя ЦСКА 1948 на петата позиция с 44 точки, докато ЦСКА е трети с 56 точки. И двата отбора със сигурност ще завършат на настоящите си позиции.