Атлетико спечели 11-ата си титла на Испания

Атлетико Мадрид не допусна изенада и запази преднината си в испанската Ла Лига, за да стане шампион за първи път от 2014-а.

“Дюшекчиите” постигнаха обрат за 2:1 при гостуването си на Валядолид и запазиха първото място спрямо Реал Мадрид, който също победи днес – 2:1 срещу Виляреал.

За Атлетико Мадрид това е 11-а титла в историята. Домакините от Валядолид откриха резултата чрез Оскар Плано в 18-ата минута.

Анхел Кореа изравни за Атлетико в 57-ата минута, а Луис Суарес отново се превърна в герой за тима. Уругваецът донесе пълния обрат за гостите в 67-ата минута след самостоятелен пробив и грешка на домакините в средата на терена.

Реал победи гостуващия Виляреал с 2:1, но остана втори на две точки зад Атлетико.

Гостите изненадващо откриха резултата в 20-ата минута чрез 18-годишния Йереми Пино, който се разписа с удар от наказателното поле.

В 65-ата минута Карим Бензема вкара гол за Реал, но попадението беше отменено след намеса на системата ВАР заради засада. Бензема все пак изравни в 87-ата минута след асистенция на Родриго. Лука Модрич във втората минута на добавеното време донесе победата на Реал.

Барселона победи като гост Ейбар и завърши трети със 79 точки. Каталунците стигнаха до успеха с гол на Антоан Гризман в 81-ата минута.

Елче се спаси от изпадане след успех с 2:0 над Атлетик Билбао. Тимът завършва на 17-ата позиция с 36 точки.

От Ла Лига изпаднат отборите на Уеска, Валядолид и Ейбар.