Исторически първи финал за Манчестър Сити в Шампионската лига

Манчестър Сити се класира за първи път на финал в Шампионска лига след победа с 2:0 над ПСЖ на реванша от полуфиналите. С общ резултат 4:1 английският отбор стигна до мача за трофея на 29 май в Истанбул.

Съперник там ще е Челси или Реал Мадрид (1:1 в първия мач в Испания).

В герой за Сити отново се превърна алжирецът Риад Марес, който вкара и двете попадения в реванша. Той заби гол и в Париж, с което категорично е човекът с най-голяма заслуга за класирането на финала.

ПСЖ и във втория мач завърши човек по-малко, като този път червен картон получи Анхел Ди Мария. Преди седмица Идрисай Гей бе изгонен в първия двубой във френската столица.

Сити поведе в 11-ата минута, след като Марес от малък ъгъл реализира по диагонала. ПСЖ се вдигна за обрат – изстрел на Маркиньос срещна гредата, а удар на Ди Мария не намери целта за сантиметри.

В 63-ата минута обаче Сити реши двубоя с втори гол. Марес отново наказа съперника след контраатака и перфектна асистенция на Фил Фоудън. До края домакините можеха да вкарат и още голове.

Така Пеп Гуардиола ще преследва третата си купа на шампионите – нещо, което са постигали само трима треньори в историята: Боб Пейсли, Карло Анчелоти и Зинедин Зидан.

Сити пък за първи път в историята си ще играе за този трофей.