Лудогорец се поздрави с десетата си поредна титла

Лудогорец

Лудогорец спечели рекордната десета поредна титла в българския футболен шампионат.

Разградчани победиха с 3:1 Берое в среща от 27-ия кръг и са недостижими на върха със своите 67 точки. Втори е ЦСКА с 53 пункта, а третият Локомотив Пловдив има 52 и мач по-малко.

Още във 2-ата минута Десподов получи възможност, но ударът му срещна Теди Мезаг и излезе в корнер. В 19-ата минута Текпетей стреля от границата на наказателното поле, но Ганев изби.

В 29-ата минута Кирил Десподов бе изведен сам срещу вратаря и успя да прати топката в мрежата за 1:0. Съдията Драгомир Драганов използва ВАР, за да провери дали нападателя не е бил в засада, но в крайна сметка зачете попадението.

В 38-ата минута Берое получи дузпа. Алиун Фал шутира от въздуха и топката се удари в ръката на Оливие Вердон. Реферът бе посъветван от ВАР арбитъра Георги Кабаков да прегледа ситуацията на монитора. Драганов видя положението и не се поколеба да отсъди дузпа за Берое. Гаюс Макута преодоля Кахлина и изравни резултата.

Второто полувреме започна с натиск на домакините. В 50-ата минута Елвис Ману бе изведен от Вандерсон, но ударът му срещна лявата греда.

В 64-ата минута резервата Кешеру пропиля отличен шанс да се разпише. Развръзката настъпи в 79-ата минута, когато Доминик Янков успя да си проправи път в наказателното поле и с хубав удар прати топката в мрежата.

Кешеру се разписа за 3:1 в 83-ата минута. Румънският нападател получи подаване на празна врата от Десподов и прати топката в мрежата.

До края на срещата футболистите на Лудогорец пропиляха още няколко възможности за нов гол.