Интер се препъна, но увеличи преднината си в Италия

Интер продължава да се приближава до първа титла на Италия от 11 години, въпреки че не успя да победи като гост Специя – 1:1. Българският национал Андрей Гълъбинов влезе като резерва за домакините в 62-рата минута.

Специя поведе в 12-ата минута с гол на Диего Фариас, а в 39-ата Иван Перишич изравни. Гостите нападаха през целия мач и пропуснаха куп положения. Удариха и греда чрез Лаутаро Мартинес, но не стигнаха до победата.

И въпреки това увеличиха аванса си на върха, след като Милан падна у дома от Сасуоло с 1:2 по-рано в сряда. Домакините водиха до 76-ата минута с гол на Хакан Чалханоглу, но попадения на Джакомо Распадори само за 7 минути донесоха обрата. И това даде аванс на Интер вече от 10 точки на първото място пред втория – именно градския съперник.

Другите резултати:

Дженоа – Беневенто 2:2

Болоня – Торино 1:1

Кротоне – Сампдория 0:1

Ювентус – Парма 3:1

Удинезе – Каляри 0:1.

Води Интер със 76 точки, Милан има 66. Ювентус е с 65, а Аталанта с 64, но и мач по-малко от останалите три тима на върха.

На дъното Кротоне е с 15 т., Парма има 20, а Каляри – 28. Над тях са Беневенто и Торино с по 31.