Бензема и Реал се върнаха на първо място с класика

Два гола на Карим Бензема и един на Алваро Одриосола още през първото полувреме дадоха на Реал лесна победа при гостуването на Кадис – 3:0.

Бензема откри от дузпа в 30-ата минута, Одриосола удвои 3 минути по-късно след асистенция от Карим, а пак френският нападател направи класически резултата пет минути преди края на полувремето.

Лидерът на бялата атака вече има 21 гола за сезона в Примера.

Севиля вече е трети след 1:0 на терена на Леванте. Юсеф ен Несири вкара 17-ия си гол за сезона и донесе победата, с която отборът му гледа смело дори към титла.

Другите резултати:

Осасуна – Валенсия 3:1

Бетис – Атлетик Билбао 0:0

Елче – Валядолид 1:1.

Реал поне временно е на върха с актив от 70, колкото има и Атлетико, но с предимство в преките двубои за “белите”. Отборът на Диего Симеоне е с един мач по-малко, който ще изиграе в четвъртък срещу борещия се за спасението си Уеска. Севиля е трети с 67 точки и мечтае дори за чудо и титла. Барселона остава четвърти с 65 т., но и с два мача по-малко от Реал и Севиля, както и един от Атлетико.

Битката за титлата е жестока, , а нищо чудно много отговори да дойдат в кръг №35 на 8 и 9 май, когато Барселона приема Атлетико, а Реал е домакин на Севиля.