Обрат за Сити и титлата вече е на ръка разстояние

Манчестър Сити обърна сложен мач при гостуването на Астън Вила и си тръгна с три точки от Бирмингам след 2:1. Домакините поведоха в 14-ата секунда чрез Джон Макгин, но до полувремето Фил Фодън и Родри направиха обрат. Сити доминираше, но в края на полувремето бе изгонен Джон Стоунс и се наложи лидерът да брани преднината си с 10 души. За негово щастие в средата на второто полувреме и Мат Кеш от Вила си изкара втори жълт картон, за да останат в равен състав отборите до края.

Сити има вече 77 точки след 33 изиграни мача, а преднината му пред Манчестър Юнайтед е 11 т. “Червените дяволи” са изиграли един двубой по-малко. На отбора на Пеп Гуардиола са нужни 7 т. от оставащите 5 срещи, за да е сигурен шампион.

Тотнъм спечели първия си мач след уволнението на Жозе Моуриньо – 2:1 у дома срещу Саутхемптън. Победата донесе кореецът Сон в последните секунди от дузпа.

Така в класирането, в битката за топ 4 трети е Лестър с 56 точки (31 мача), следват Челси и Уест Хем с по 55 (от 32 мача), Тотнъм и Ливърпул имат по 53, но “шпорите” са изиграли 33 двубоя,        а “червените” – 32.