Интер разби Милан в дербито и се откъсна на върха

Интер победи Милан на “Сан Сиро” с 3:0 в дербито на 23-ия кръг на Серия “А”.

Двубоят противопостави първия срещу втория в класирането, а резултатът затвърди лидерската позиция на отбора на Антонио Конте, който вече води с четири точки на големия градски съперник.

Срещата беше изпълнена с голови положения, но символичните гости в синьо и черно категорично бяха по-прецизни в завършващата фаза.

Интер откри резултата още в петата минута, когато Лаутаро Мартинес заби топката с глава след центриране на Ромелу Лукаку.

В 57-ата минута перфектна атака удвои аванса на “нерадзурите”. Комбинираха Кристиан Ериксен, Иван Перишич и Лаутаро, който отбеляза втория си гол.

В 63-ата минута Лукаку направи значим пропуск, но се поправи две минути по-късно, когато излезе сам срещу вратаря и отбеляза за 3:0.

В друга среща, която се игра по-рано, Парма и Удинезе завършиха наравно 2:2.