Барселона се издъни срещу новак в юбилеен мач на Меси

Барселона и Кадис завършиха наравно 1:1 на “Камп Ноу” в среща от 24-ия кръг на испанския футболен шампионат.

Резултатът помрачи рекорд на Лионел Меси, който стана играчът на каталунците с най-много мачове в историята на клуба.

И двете попадения паднаха от дузпи. Първо в 32-ата минута именно аржентинският гений откри резултата от наказателен удар, който бе отсъден за нарушене на Исак Канселен срещу Педри.

Последваха множество пропуски на Барса, като най-чистите положения се откриха пред Меси и Осман Дембеле.

Така в 87-ата минута Кадис стигна до дузпа. Тя бе отсъдена, след като Клеман Ленгле опита да ритне топката, но кракът му срещна този на Собрино. От бялата точка точен бе Алехандро Фернандес.

Точката оставя Барселона на трета позиция с 47 точки, на осем зад лидера Атлетико. Кадис е 14-и с 25 точки.