Гол в края класира Арсенал напред в Европа

Арсенал обърна реванша срещу Бенфика в Лига Европа и с 3:2 достигна до осминафиналите. Английският отбор продължава при общ резултат 4:3. Лондончани изоставаха с 1:2 по-малко от половин час преди края, но гол на звездата Пиер-Емерик Обамеянг в 87-ата минута ги класира напред.

Сензацията дойде в Германия, където Хофенхайм допусна 0:2 от норвежкия Мьолде и отпада от турнира. В първия мач тимът от Бундеслигата пропиля аванс от 3:1 и срещата завърши 3:3. В реванша две попадения на Ейрик Андерсен пратиха Мьолде на осминафинал.

Наполи стигна до победа над Гранада с 2:1 в ревашна, но това не бе достатъчно след 0:2 в първия мач. Ранният гол на Пьотр Желински даде надежди на неаполитанците за обрат, но Анхел Монторо изравни още преди почивката. Фабиан Руис пак изведе домакините напред, но италианският тим не успя да стигне до пълен обрат.

Рейнджърс е на осминафинал най-убедително от всички отбори дотук, като разби с 5:2 Антверп в реванша. Отборът на мениджъра Стивън Джерард би и навън в първия мач (4:3).